« Siječanj 2022 »

Kutak podrške

Savjet i podršku možete zatražiti i
putem službenog maila:

strucnasluzba.dobrisacesaric@gmail.com

Državno Ju-Jitsu prvenstvo
Autor: Marija Stjepanović, 22. 11. 2021.

Hana Pejić učenica je 4. B razreda naše škole. Od četvrte godine trenira brazilski Jiu-jitsu (BJJ) u osječkom klubu Tatami i ima narančasti pojas.

BJJ je borilački sport baziran na grapplingu čiji je cilj kontrolirati i obraniti se od protivnika na način da ga se prisili na predaju.
U Zadru je 9. listopada 2021. je održano državno Ju-Jitsu prvenstvo na kojem je sudjelovalo gotovo 200  natjecatelja svih uzrasta i težinskih kategorija u sportskim disciplinama JIU-JITSU.

Dosadašnji državni prvak Hrvatske, koji je naslov osvojio 2019. godine, osječki JJ Klub Tatami u Zadru se okitio s ukupno 5 zlatnih, 11 srebrnih i 9 brončanih medalja.

Među njima je i učenica 4. B razreda naše škole, Hana Pejić.
Hana je osvojila drugo mjesto i srebrnu medalju u kategoriji do 40 kg.

Ovo za Hanu nije prvi nastup. Sudjelovala je na raznim natjecanjima u Kastvu, Zadru, Zagrebu, Strizvojni i Osijeku.

U svojoj kolekciji ima već i zlatnih, srebrnih  i brončanih medalja. Voli ići na treninge i sudjelovati na natjecanjima. Kaže da kod treniranja posebno voli što rade zanimljive treninge i sparinge. To nije samo sport kojim se oblikuje tijelo, već se uči i pravilno disati, smirivati i kontrolirati emocije, te bavljenje ovim sportom pomaže u borbi protiv svakodnevnog stresa. Bitno je da Hana zna da svoje vještine ne smije koristiti u školi nego samo na za to predviđenom mjestu, na parteru ili u dvorani.

Hani želimo puno sreće i uspjeha na daljnjim natjecanjima!