« Ožujak 2024 »

Obavijest o provođenju nastave na daljinu
Autor: Marija Stjepanović, 13. 3. 2020.

Prema uputi MZO-a od ponedjeljka, 16. ožujka 2020., kreće izvođenje nastave na daljinu u svim osnovnim i srednjim školama.

Za sve učenike online nastava počinje prema rasporedu i smjenama koje će odrediti MZO i objaviti na mrežnim stranicama.

Razredna nastava:

Ministarstvo znanosti i obrazovanja će organizirati  u suradnji s HRT 3 nastavu prema kurikulumima i nastavnim programima svaki dan prema sljedećim terminima u programu pod nazivom Škola na trećem:

Razred Termin
1. razred 8 - 10 h
2.razred 10 - 12:30 h
3. razred 13 - 16 h
4. razred 16 - 19 h

Dodatnu komunikaciju i detalje javljat će vam razredni učitelji na dogovoreni način.

Roditelji  učenika razredne nastave, koji nemaju drugih mogućnosti nadzora učenika  kod kuće, mogu svoju djecu poslati u Školu te će se za njih organizirat prihvat učenika. Molimo vas pokušajte iznaći mogućnost kako vašu djecu ne biste slali u školu jer preporuka je Civilne zaštite Grada Osijeka da se u najvećoj mogućoj mjeri smanji kontakt među ljudima.

Predmetna nastava:

Učenicima predmetne nastave nastava će se emitirati na programu Sportska televizija u trajanju od 8:00 do 14:00 sati. Nastava će se održavati od tri do pet školskih sati prema rasporedu, koji će se objavljivati na stranicama MZO-a, Škole za život i stranicama Carneta.
Osim putem TV programa nastava će se odvijati i preko virtualne učionice koja je kreirana u Microsoft Office365 aplikaciji Teams. Za učenike su kreirani RAZREDI kojima učenici pripadaju. U razrede će biti dodani nastavni materijali kojima će učenici pristupati.

Prijaviti u Teams može se na jedan od slijedećih načina:
Preko tableta, laptopa ili PC računala potrebno je prijaviti se u sustav Office365 putem poveznice https://office365.skole.hr

Upisati svoje korisničko ime i lozinku (...@skole.hr)

Nakon prijave potrebno je potvrditi uvjete korištenja te odabrati opciju Odvedi me na Office365. Nakon toga je vidljiv Teams te će mu učenici moći pristupiti.

Dodatne upute za aplikaciju Teams nalaze se u priloženim dokumentima(opširnije).

Sve informacije možete pratiti na našoj stranici, ali i na stranici MZO-a,Carneta, Škole za život, i Agencije za odgoj i obrazovanje.

Priloženi dokumenti:
Microsoft-Teams-Ucenici.pdf (775.03 KB)