Dan sjećanja na žrtvu Vukovara
Autor: Marija Stjepanović, 19. 11. 2013.

U predvečerje dana, 17. studenoga 2013.godine, velika skupina učenika, po 10 učenika iz svakog od petog do osmog razreda, predvođena nastavnicima, uputila se pješice u tihoj povorci put Vukovarske ulice u Osijeku. Tamo su, jednako kao i prethodnih godina, duž cijele Vukovarske ulice, koja se proteže od središta grada do Zelenog polja, učenici naše i još trideset i tri osnovne i srednje škole grada Osijeka već tradicionalno zapalili svijeće  u znak sjećanja na stradanje hrvatskih branitelja i građana herojskoga grada Vukovara.

Svijeće sjećanja su gorjele i na raskrižju Vukovarske i Trpimirove ulice oko spomenika koji je postavljen u znak sjećanja na crvenog fiću koji je 27. lipnja 1991. godine uništen pod gusjenicama tenka  JNA.

Na povratku, u brojnim prozorima i pred mnogim kućama, također su gorjele svijeće, kao i čitav sljedeći dan,  kojima su građani odali počast gradu heroju i svim žrtvama Domovinskog rata.

Obilježavanje Dana sjećanja na žrtvu Vukovara održano je sljedeći dan, 18. studenoga 2013. godine i u našoj školi gdje je održan prigodni program kojim je odana počast svim poginulim i nestalim braniteljima i civilima grada Vukovara. Pročitana je potresna pjesma „Priča o gradu“ Siniše Glavaševića,  koji je kao novinar stradao nakon pada Vukovara. Prikazana je i prezentacija o ratnim stradanjima grada Vukovara koji je u Domovinskom ratu pretrpio strašna razaranja i ogromne ljudske žrtve.

Neva Kanižaj, 7.a