Predstavljena knjiga Nevine priče
Autor: Marija Stjepanović, 22. 6. 2015.

Darovita i uspješna učenica naše škole, Neva Kanižaj, sada već bivša učenica 8.a razreda, godinama je pisala književne tekstove, koji su nagrađivani na mnogim učeničkim natječajima. Kako bi njezin osobit talent za pisanje i književno izražavanje bio istaknut i dostupan svima naša joj je škola pomogla u izdavanju njezine prve knjige, jednostavno nazvane Nevine priče

Zaslužni urednici

Za izdavanje knjige osobito su zaslužne Jagoda Koščević, ravnateljica naše škole i Matija Radoš, nastavnica hrvatskoga jezika, glavne pokretačice ovoga projekta, koji ne bi bio izvediv bez stručne pomoći naše školske knjižničarke Snježane Laksar te tehničkoga urednika Zvonka Penovića.

Podrška prijatelja i razreda

Kako je za izdavanje knjige i prikupljanje sredstava bilo vrlo malo vremena, u pomoć su svesrdno priskočili Nevini prijatelji iz razreda koji su pod školskim odmorom prodavali kolače, kiflice i sokove. Prodajom su skupili dio novaca potrebnih za izdavanje knjige. Knjiga Nevine priče satkana je od maštovitih i bajkovitih tekstova, a u svijet mašte čitatelja će odvesti i crtane ilustracije uz priče. Autori tih ilustracija su Nevini prijatelji Dunja Kanižaj, Lucija Balatinac, Marija-Lucija Grgić, Borna Kufner, Jana Doležal, Sara Bogdanović te nastavnik likovne kulture, Atila Adam. Nastavnica Matija Radoš autorica je prekrasne i simbolične slike koja je ujedno naslovnica Nevinih priča.

Knjiga ugledala svjetlo dana

Naša je škola održala predstavljanje ove knjige. Naime, 18. lipnja 2015. u predvečernjem satima okupili su se svi učitelji naše škole, Nevina obitelj i brojni prijatelji kako bi upriličili ovaj uistinu vrijedan događaj. Dakako, događaj su zabilježili i mediji.

Program je započeo pjesmom zborašica i nastavnice glazbene kulture Marine Hojsak.

Osim što je organizirala cijeli događaj, naša knjižničarka Snježana Laksar pokazala se i kao vješta voditeljica programa te su nazočni saznali mnoge zanimljive podatke o Nevi, o tome kada i kako piše, kako izgleda jedan njezin školski dan, kojim se aktivnostima bavi izvan škole, što ju motivira na pisanje i slično.

Neva je, skromna i tiha kao i uvijek, i ovaj događaj obilježila svojom jednostavnošću. Riječ su dobili i urednici (ravnateljica Jagoda Koščević, nastavnica Matija Radoš i Zvonko Penović) koji su za Nevu i njezin rad imali samo riječi hvale, pri čemu su se osobito zahvalili Nevinim roditeljima koji su joj u svemu velika podrška. Kraj programa obilježile su naše učenice, Nevine prijateljice iz razreda (Lucija Balatinac, Marija - Lucija Grgić i Sara Bogdanović) koje su čitale ulomke iz knjige te ilustratori koji su komentirali svoje ilustracije. Nakon promocije je upriličen domjenak, a svi su zainteresirani mogli kupiti knjigu i dobiti Nevin autogram.

Bio je ovo sjajan događaj koji je simbolično zaokružio i obilježio kraj školske godine 2014./2015. svih Cesarića, a Nevi, ponosni što je naša učenica, želimo puno uspjeha u daljnjem radu i školovanju.

Katarina Borbaš, 8. a