Kreativni osmaši za kraj
Autor: Marija Stjepanović, 21. 6. 2015.

Zadnji nastavni dan ove školske godine 2014./2015. naši su osmaši proveli kreativno. Njihove su razrednice, Anita Čorak i Jelena Červenjak Kmoniček, organizirale zajedničko vrijeme u kojemu su doista svi uživali.

Po dolasku u školi osmaši su, već tradicionalno, svim dragim nastavnicama i nastavnicima podijelili ruže i poruke zahvale. Također, uspjeli su iznenaditi i svoje razrednice poklonima i cvijećem, znakom pažnje za sve što su za njih tijekom godine (i duže) radile. Uslijedilo je druženje uz tople kiflice i sladoled, malo iznenađenje koje su razrednice organizirale svaka za svoj razred. Tom su prilikom učenici 8.a vidjeli rezultate ankete o tome koliko su napredovali i poradili na sebi u odnosu na početak školske godine te što su naučili o životnim vrijednostima.

Nakon ovoga uvodnoga, ranoga dijela dana, uslijedilo je druženje uz radionice. Naime, svi su dečki 8.a i 8.b sudjelovali u raznim sportskim natjecanjima koja je organizirao nastavnik tjelesne i zdravstvene kulture, Marin Božić, te pripravnici Domagoj Ivanagić i Dino Kričkić. Djevojke su sudjelovale u radionici izrade nakita kojoj su, pored razrednica, prisustvovale i nastavnice Silvija Mašaberg, Olivera Meter i Maja Dumančić-Rora. Ugodna zabava nastavila se uz pisanje poruka i imena na kamenje koje smo kasnije posložili u vrtnom atriju naše škole. Tako će škola još dugo imati sjećanje na generaciju učenika 2007./2015.

Uslijedila je zabava i plesnjak u holu, omiljeni dio svim učenicima. Uz ples, smijeh i zabavu, pala je i poneka suza. Tužni što se rastaju učenici su zagrljeni dočekali zadnju pjesmu, nakon čega im se obratila i ravnateljica Jagoda Koščević koja ih je pohvalila i proglasila najboljom generacijom.

Po izlasku iz škole razrednice su pripremile još jedno iznenađenje svojim učenicima. Simbolično je svaki učenik ostavio trag prsta na platnu, nakon čega su dobili prekrasne slike drveta sa šarenim listićima koje će također biti uspomena i krasiti zidove naše škole.

Ponosni na svoje učenike i njihovo uzorno ponašanje zadnjega dana u školi ravnateljica, razrednice te svi nastavnici i nastavnice škole osmašima žele puno sreće i uspjeha u daljnjem školovanju i životu.

Razrednice 8.a i 8.b,
Jelena Červenjak Kmoniček i Anita Čorak