Znanstveno-povijesni kamp za učenike i učitelje
Autor: Marija Stjepanović, 2. 5. 2022.

Dođite i vi na HiSTEMory!

U našoj će se školi sljedećeg tjedna, 5. i 6. svibnja 2022., održati znanstveno-povijesni kamp HiSTEMory za učenike i učitelje. Naime, ovaj će se kamp održati na inicijativu dviju naših učiteljica, Anite Čorak i Jelene Červenjak Kmoniček, koje su napisale projekt, a potom i dobile poticaj Ministarstva znanosti i obrazovanja za provođenje projekta u sklopu izvannastavne aktivnosti.

Domišljata promidžba STEM-a i predmeta Povijest

Cilj kampa je popularizacija STEM-a u nastavi, a s posebnim osvrtom na STEM u nastavi Povijesti.

Ideja je prepoznata te su organizatorice dobile podršku Udruge matematičara, Osijek, Fakulteta odgojnih i obrazovnih znanosti, Osijek, Školske knjige, Zagreb, i mnogih zainteresiranih učitelja osječkih osnovnih škola te darovitih i kreativnih učenika. Tema kampa „Život“ doprinosi istoimenoj temi Festivala znanosti u Osijeku koja se održava u isto vrijeme.

Organizatoricama je namjera nastaviti s organizacijom ovog zanimljivog događaja i nadolazećih godina. Suradnja s lokalnom zajednicom i osmišljavanje raznih aktivnosti za učenike već su u dogovorima. Vjerujemo da će uz ovogodišnji bogat program zabava biti zajamčena svim gostima. Ovim putem organizatorice zahvaljuju na velikoj podršci svim učenicima, njihovim roditeljima, učiteljima, ravnatelju, vanjskim suradnicima, donatorima koji su te na bilo koji način pripomogli u organizaciji ovog eventa.

Sve vas pozivamo da se priključite u popularizaciji STEM-a i predmeta Povijest – dođite i vi na HiSTEMory!

Jelena Červenjak Kmoniček, prof.

Priloženi dokumenti:
program_hiSTEMory_kampa.pdf (679.10 KB)