Obilježavanje Dana planeta Zemlje u produženom boravku i razrednoj nastavi
Autor: Marija Bilić, 22. 4. 2024.

Da nam je Zemlja naša kuća i naš dom i da smo za nju odgovorni svi mi, i mali i veliki, podsjetili su se učenici 1.b kroz aktivnosti tijekom tjedna.
Nakon razgovora o važnosti očuvanja našeg planeta, gledanja edukativnih videozapisa o promjenama koje se događaju te igranju kviza u kojem su učenici pogađali koliko dugo određeni otpad ostaje u okolišu nakon što ga ljudi nepromišljeno bace (i ostali vidno zatečeni), zaključili su kako svatko treba početi od sebe te da i malim djelima možemo napraviti puno za naš planet.

Učenici su kroz oluju ideja o tome što svi mi već danas možemo napraviti za bolje sutra uvidjeli kako je ta lista podugačka.
Uz dogovor kako sve izrečeno neće ostati samo ideja na papiru, zasukali su rukave i napravili prvi korak već taj dan - zajedničkim su snagama očistili školsko dvorište.

I ostali učenici razredne nastave su obilježili Dan planeta Zemlje kroz tekstove koje su čitali, izrađivali likovne radove i makete od recikliranih materijala.

Pozdrav svima od naših boravkaša uz glasnu poruku: "Budite i vi eko, jer Mars nam je daleko!".

učiteljice Maja Kuštro i Marija Bilić